Rozšírené hľadanie
Streda 8. Február 2023 |
meniny má Zoja

PR články - Auto, moto

Havarijné poistenie

Všetko, čo by ste mali vedieť o havarijnom poistení + tip ako ušetriť 

Datum: 07.02.2023

Havarijné poistenie. Oplatí sa najmä pri nových autách, kde prípadná dopravná nehoda vie poriadne zaťať do rozpočtu. V prípade výhodnej ponuky však nezaškodí mať poistené aj staršie vozidlá. Poďme sa preto pozrieť na to, čo všetko vplýva na výšku poistného a ako si vybrať tú najlepšiu havarijnu poistku.

3 zmeny v roku 2023, ktoré šoférov nepotešia

3 zmeny v roku 2023, ktoré šoférov nepotešia

Datum: 09.01.2023

Zmena je život a s novým rokom vždy čakáme na pozitívny posun smerom vpred. Zdá sa, že motoristov až tak pozitívne správy nečakajú.

Ako svietiť počas hmly

Začiatočnícke motoristické chyby. Ako svietiť počas hmly

Datum: 09.12.2022

Niektorí šoféri by mali jazdiť len po rovných cestách a len počas leta. V zimnom období na zasnežených cestách vyjde najavo, kto sa ako šofér narodil a kto sa šoférom nikdy nestane.

prenájom dodávky

S dodávkou je sťahovanie ľahšie: Ako funguje prenájom dodávky?

Datum: 01.11.2022

Máte v pláne sťahovať sa? V tom prípade už teraz iste premýšľate nad tým, ako si pobalíte všetky vaše veci a premiestnite ich do vášho bývania snov. 

Kvalitné pneumatiky

Kvalitné pneumatiky pre kvalitnú jazdu

Datum: 30.10.2022

Je toho veľa, čo ovplyvňuje kvalitu našej jazdy. Technický stav vozidla, skúsený a zodpovedný vodič či vozovka, ktorá z nás nevytrasie dušu.

Nabíjacia stanica

Ušetrite pri kúpe nabíjacej stanice pre vašu domácnosť alebo biznis

Datum: 24.10.2022

Tak, ako v bežnej populácií, aj medzi podnikateľmi prevláda názor, že nabíjacie stanice a samotné nabíjanie sú drahé, predlžuje sa doba návratnosti, a preto sa v súčasnosti neoplatí investovať do nabíjacej infraštruktúry.

Alkohol za volant nepatri! Toto s vami spraví

Alkohol za volant nepatri! Toto s vami spraví

Datum: 10.10.2022

Fakt, že alkohol za volant nepatrí pozná každý motoristi i nemotorista. Napriek tomu, veľa ľudí sadá za volant v podnapitom stave alebo pod vplyvom psychotropných lá­tok.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou

Datum: 07.10.2022

Ak by sme chceli zhodnotiť vývoj ceny automobilov za posledné 3 roky (od r.2020 –2022), je prekvapujúce, že sa táto zmena dá porovnať s predchádzajúcimi 15 rokmi (čiže s r.2007).

Aké typy motorkárskej obuvi sú vhodné práve pre vás

Aké typy motorkárskej obuvi sú vhodné práve pre vás

Datum: 23.09.2022

Nie je obuv ako obuv, a zvlášť to platí pre konkrétne športové aktivity alebo koníčky. Ak si bez povestného vetra vo vlasoch nedokážete predstaviť ani jeden deň, potom by ste sa mali poobzerať po kvalitnej motorkárskej obuvi. 

 

dojazd elektromobilov

3 faktory ovplyvňujúce dojazd elektromobilov

Datum: 11.09.2022

Elektromobily sa v budúcnosti iste stanú jedinou možnosťou dopravy. Nejeden motorista by rád vlastnil elektrické vozidlo hoci aj dnes. Od kúpy takéhoto vozidla mnohých ľudí okrem vysokej ceny odrádza tiež krátky dojazd.

čo je potrebné pamätať pri predaji auta

Na čo je potrebné pamätať pri predaji auta, a ako sa vysporiadať s povinným poistením? Rady, ktoré sa vám zídu.

Datum: 03.09.2022

Chystáte sa predať svoje auto? Potom musíte dodržať niekoľko základných pravidiel. Ale nie je to nič zložité, ak viete, ako na to. Prezradíme vám, aké dokumenty budete potrebovať,aj aký je správny postup pri predaji auta, aby ste mali z právneho hľadiska všetko v poriadku.

Ako vybrať servis automatickej prevodovky? Toto sú naše tipy!

Ako vybrať servis automatickej prevodovky? Toto sú naše tipy!

Datum: 28.08.2022

Vybrať si ten správny servis na opravu automatickej prevodovky nemusí byť vôbec jednoduché. Predsa len, v dnešnej dobe ich existuje skutočne veľa. 

Jediné vozidlo s variabilným vzhľadom

Jediné vozidlo s variabilným vzhľadom

Datum: 14.08.2022

Krútite hlavou nad tým, kde váš sused vzal peniaze na niekoľko nových vozidiel? Možno nejde o viac vozidiel, ale o jedno jediné, ktoré má variabilný dizajn vďaka vymeniteľným panelom.

neodkladajte povinnú STK a EK

Motoristi, neodkladajte povinnú STK a EK! Odklady sa o pár týždňov skončia

Datum: 04.08.2022

V súvislosti so šírením koronavírusu sa občanom odpúšťali mnohé povinnosti a niektoré bolo možné odložiť. Povolený odklad emisnej a technickej kontroly využili motoristi z celého Slovenska.

Dojazdiť pneumatiky na doraz je riziko

Dojazdiť pneumatiky na doraz je riziko

Datum: 04.08.2022

Oblečenie a topánky môžete nosiť až do roztrhania, ale pneumatiky dojazdiť na doraz vám neodporúčame. Len malá časť motoristov si uvedomuje, že pneumatiky sú časť vozidla, ktorá ich drží na vozovke.

Kedy sa vyrieši problém s nabíjacími stanicami pre elektromobily?

Kedy sa vyrieši problém s nabíjacími stanicami pre elektromobily?

Datum: 06.07.2022

Od kúpy elektrického vozidla spotrebiteľov odrádzajú dva dôvody. Prvým je vysoká cena týchto vozidiel a druhým nedostatok nabíjacích staníc.

áklady bezpečnosti v dnešných automobiloch

Najvýznamnejšie vynálezy, ktoré položili základy bezpečnosti v dnešných automobiloch

Datum: 05.07.2022

Mnohé vynálezy z automobilového priemyslu dnes tvoria neoddeliteľnú súčasť našich každodenných životov. Momenty, keď sa oslavovali ako obrovský prínos v tomto segmente, si už len ťažko dokážeme predstaviť. Ktoré významné vynálezy položili základy pre automobily, ktoré používame v súčasnosti?

ako udržiavať v aute stále poriadok

Prinášame vám tipy, ako udržiavať v aute stále poriadok

Datum: 28.06.2022

V mnohých prípadoch majitelia vzdali snahu udržiavať neustály poriadok v aute. V aute pritom trávime veľké množstvo času a obklopiť sa neporiadkom určite v živote skôr škodí, ako pomáha.

ako vyčistiť kožu v aute

Ako sa správne starať o kožený interiér auta? Toto sú naše tipy

Datum: 26.06.2022

Starostlivosť o interiér v aute vie ovplyvniť aj životnosť napríklad kožených poťahov. Preto ak chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie, mali by ste sa o interiér auta dôkladne starať. Aj napriek tomu, že koža sa považuje za pomerne náročný materiál na starostlivosť, určite to zvládnete.

Ceny paliva

Ste zúfalí z ceny paliva? Kúpte si hybrid alebo elektromobil

Datum: 07.06.2022

Ceny paliva stúpajú do závratných výšin a zdá sa, že tento trend bude pokračovať. Mnohí šoféri sú z cien paliva tak zúfalí, že odkladajú vozidlá do garáže a kupujú si mesačenky na mestskú dopravu. Nemusíte ihneď pristupovať k takémuto radikálnemu kroku.